Menü

16 Haziran 2014 Dünya Kupası Programı

Haziran 16, 2014 - Spor
16 Haziran 2014 Dünya Kupası Programı

Almanya –Portekiz

Kupanın beşinci gününde bugün turnuvanın favorilerinden Almanya ile dünyaca ünlü yıldızı Ronaldo’ya güvenen ve sürpriz ekiplerden biri olması beklenen Portekiz karşı karşıya gelecek. Diz sakatlığının ardından antrenmanlara başlayan ve bugünkü maçta forma giymesi beklenen Ronaldo şüpheiz Portekiz’in en önemli kozu olacak. Diğer tarafta ise fizik gücü had safhada olan ve Mesut Özil ve Mario Götze gibi teknik oyuncularına güvenen Almanya’da hedef Portekiz’i yenerek turnuvaya üç puan ile başlamak olacak. Maç TSİ ile 19:00’da TRT 1’den canlı yayınlanacak.

İran – Nijerya

Kağıt üzerinde iki denk takımın mücadelesi olarak görünse de Nijerya Avrupa’da oynayan yıldız futbolcuları ile bir adım önde. İran’ın savunmaya ağırlık veren taktiğinin bugün Nijerya karşısında nasıl bir sonuç alacağı ise merak konusu. Maç TSİ ile 22:00’de başlayacak.

Gana – ABD

2014 Dünya Kupası’na hazırlık aşamasında Türkiye milli takımıyla karşı karşıya gelen ve sahadan 2-1 sonuçla ayrılan ABD bugün Estadio das Dunas’da Gana ile karşılacak. Portekiz ve Almanya’nın ilk maçta karşı karşıya gelmeleri bu maçın önemini iki takım için de önemli kılıyor. Gruptan çıkacağına kesin gözle bakılan Almanya’nın Portekiz’i yenmesi halinde bu maçtan galip ayrılan taraf önemli bir avantaj sağlamış olacak. Maç TSİ ile saat 01:00’de.