Menü

17 Haziran Dünya Kupası Programı

Haziran 17, 2014 - Spor
17 Haziran Dünya Kupası Programı

Belçika – Cezayir

Turnuvanın sürpriz ekiplerden biri olarak lanse edilen Belçika, 17 Haziran Salı günü Afrika’nın güçlü ekiplerinden Cezayir ile karşılaşacak. Futbol otoritelerinin favori olarak gördüğü Belçika’da takımın en önemli kozu ise Eden Hazard. Maç TSİ ile saat 19:00’da başlayacak.

Brezilya – Meksika

Evsahibi Brezilya bugün saat 22:00’de Meksika ile karşılaşacak. İlk maçlarını kazanan iki ekip de bu maçtan puan alarak üst tura çıkma yolunda önemli bir avantaj elde etmek istiyor. Seyirci desteği ve yıldız kadrosuyla Meksika karşısında favori olarak gösterilen Brezilya maçı kazandığı halde üst turu garantilemeye çok yaklaşacak. Diğer önemli bir not ise maçı Türk hakem Cüneyt Çakır yönetecek.

Rusya – Güney Kore

Dünya Kupası öncesi yapılan hazırlık maçlarında iyi sonuçlar alan Rusya, günün son maçında Uzak Doğu ekiplerinden Güney Kore ile karşılaşacak. Güney Kore güçlü rakibi karşısında 1 puan hedefiyle çıkıyor gibi görünse de futbol otoriteleri tarafından Avrupa’da top koşturan yetenekli futbolcularının sürpriz yapabileceği belirtiliyor. Maç TSİ ile 01:00’de.