Menü

7 Kameralı Amazon Fire Phone İNCELEME Tanıtıldı

Haziran 19, 2014 - Haberler, İncelemeler
7 Kameralı Amazon Fire Phone İNCELEME Tanıtıldı

Amazon Üstün Özellikli Akıllı Telefonunu Tanıttı

Amazon firmasının üstün görüntü özellikli akıllı telefonu yapılan bir törenle tanıtıldı. Telefonu üstün yapan özellik ön cephesindeki 7  kamerasında gizli.

Telefonu diğer bütün telefonlardan üstün yapan özelliği ön cephesindeki kameralar sayesinde ekrana bakış açınızı algılaması ve sizin açınıza göre farklı görüntüler sunabilmesi. Örneğin bir oyunda gerçek hayattaki gibi ekrana sağdan ya da soldan baktığınızda düz baktığınız durumda göremediğiniz nesneleri görebiliyorsunuz. Ayrıca resim ve videolarda 3 boyutlu derinlik hissini de yaşatıyor. Bunların dışında kitap okurken ya da sayfa atlamak istediğinizde telefonu sağa ya da sola hafifçe eğmeniz yeterli oluyor. Buna ek olarak telefondaki menülere de yine telefonu yukarı ya da aşağı hafifçe hareket ettirerek ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca telefondaki bir diğer önemli özellik ise kameradan bir nesneyi gösterdiğinizde o nesne hakkında detaylı açıklamaları anında ekrana getirebiliyor aynı şey şarkılar ve QR kodlar içinde geçerli oluyor.

Amerika’da 25 Haziran’da piyasaya sunulacak telefonun yaklaşık satış fiyatı 600 usd olacak. Ülkemize uğrarsa 2000tl civarı bir fiyat beklememiz yanlış olmaz.

amazon-fire-phone-akilli-telefon-ozellikler-fiyat-4