Menü

Android 1 Milyar Kişi Tarafından Kullanılıyor

Haziran 27, 2014 - Android, Haberler
Android 1 Milyar Kişi Tarafından Kullanılıyor

Google, dün başlayan I/O geliştiriciler konferasında tanıttığı yeni ürünlerine ek olarak, Android işletim sistemine dair yeni bilgiler de paylaştı.

Inside The Google I|O Developers Conference

Google’ın I/O etkinliği, Google’ın kıdemli başkan yardımcılarından ve Android’in patronu Sundar Pichai’nin konuşması ile başladı. Pinchai, mobil işletim sistemi Android’e dair bazı istatistikler paylaşarak önemli bilgiler verdi.Android platformunun son bir ay içinde 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştığını açıklayan Pinchai, Android tablet pazar payının ise son bir yılda yüzde 46′dan yüzde 62′ye yükseldiğine dikkat çekti. Bu durum, indirilen uygulamalara da yansıdı. İndirilen uygulama sayısı geçen yıla göre yüzde 236 arttı.

Inside The Google I|O Developers Conference

Tüm hızıyla devam eden Google I/O etkinliğinde konuşan Android’in patronu Sundar Pichai gerçekten çok önemli istatistikler ve bilgiler paylaştı.Android işletim sisteminin oldukça hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayıldığını ve sürekli geliştiğini belirten Pichai çok önemli gelişmeler kaydettiklerini belirtti.Yöneticinin paylaştığı bilgiler ve sayısal veriler arasında Android kullanıcılarının akıllı cihazlarını günde ortalama kaç kez kontrol ettikleri bilgisi de yer aldı.Android kullanıcıları, akıllı telefonlarını günde 100 milyar kez kontrol ediyor, her gün ortalama 20 milyar SMS gönderiyor ve her gün 93 milyon selfie çekiyor.1 milyar aktif kullanıcıya ulaşan Android işletim sistemi ileriki süreçte daha da gelişmeye ve yaygınlaşmaya devam edecek gibi görünüyor.