Menü

Android Tabletler Top 10

Kasım 11, 2014 - Haberler
Android Tabletler Top 10

Android Tabletler Top 10

Sizler için Fiyat – Kalite – Özellik karşılaştırması yaparak tablet alırken bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun tableti seçebilmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

10 – Archos 80 Titanium

Tasarım olarak oldukça iyi olan tablet kendisinden beklediğiniz tüm işlevleri sorunsuzca yerine getirebiliyor. Bunun yanında kamera kalitesi düşük olması, pilin dayanma süresinin kısalığı ile arada sırada yaşanan takılmalar olduğunu da belirtmek gerek.

Archos 80 Titanium

Archos 80 Titanium

Uygun fiyatlı tablet arayanlar için iyi bir seçenek olabilir. 129 € Yurt Dışı Satış Fiyatı

 

9 – Nook HD+

9 inç ekran boyutu ve 16 GB dahili hafıza ile Google Play Store erişimi sayesinde kendi segmentindeki tabletlerle boy ölçüşebilecek bir ürün. Tabletin kötü yanı göze hitap etmeyen bir kasaya sahip olması.

Nook HD

Nook HD

150 € Yurt Dışı Satış Fiyatı

 

8 – Amazon Kindle Fire HD
Oldukça hesaplı ve 4 çekirdekli bir işlemciye sahip olan tabletin 16 ve 32 GB seçenekleri ve sade bir tasarıma sahip olduğunu belirtelim. Adroid tablet tercih etmeyenler için iyi bir seçenek olacağını düşünüyoruz.

Amazon Kindle Fire HD

Amazon Kindle Fire HD

129 € Yurt Dışı Satış Fiyatı

7 – Samsung Galaxy Tab 2 10.1
10.1 inç ekran boyutu ve 1280×800 ekran çözünürlüğü ve özellikle film izlerken farkını hissedeceğiniz ön hoparlörler ve 16 GB yükseltilebilir seçeneği ile oldukça yeterli bir tablet olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 fayda maliyeti açısından en iyi tercihlerinden biri olacak gibi duruyor.
Satış Fiyatı 800 TL civarında

6 – Asus FonePad

Görüntü itibariyle diğer tabletlerden pek farkı olmasa da kendine özgü bir takım özellikleri olan Asus FonePad uygun fiyatlı olması Wifi olmasının yanında 3G bağlantı seçeneğinin de bulunması ona artı değer katıyor.

ASUS FonePad

ASUS FonePad

Sonuç olarak fiyatının da karşılığını verdiğini söyleyebiliriz.

Satış Fiyatı 700 TL

5 – Asus Transformer Pad Infinity

Eğer fiyatı daha uygun olsaydı liste başı olacak bir tablet. Çok sayıdaki portu, klavye istasyonu ve çok yakında en yeni Adnroid sürümü ile oldukça iyi. Bizce üst segment bir tabletten bekleyeceğiniz bütün özelliklere sahip.

Asus Transformer Pad Infinity

Asus Transformer Pad Infinity

Bütçeniz yeterli ise kesinlikle ilk tercihlerden biri olmalı.

400 € Yurt Dışı Satış Fiyatı
4 – Samsung Galaxy Note 8.0

iPad mini ile aynı dönemde ortaya çıkan kalemi ve kalitesi ile diğer tabletlerden bir adım önde olsa da Apple kadar başarı gösteremedi. Taşımaya elverişli ve hafif yapısı ve iPad Mini’den çok daha kaliteli bir ekran görüntüsüne sahip.

Galaxy Note 8

Galaxy Note 8

Eğer S Pen ilginizi çekiyor ve bütçeniz yeterli ise tavsiye edebileceğimiz bir tablet.

Fiyat 1000 TL
3 – Google Nexus 10

Her inç içinde 300 piksel çözünürlükle dünyanın en yüksek çözünürlüğüne sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kullanım sırasında hiçbir takılma ve donma yaşatmayan tablet görünümü konusunda aynı başarıya sahip olduğunu söylememiz biraz zor.

Sonuç olarak Google Nexus 10’un piyasada bulunan en iyi tabletlerden olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ve tabi Fiyat performans oranı ile yeni Nexus 7 kadar iyi olmasa da iPad 4 için ciddi bir rakip.

 

Google Nexus 10

Google Nexus 10

Satış Fiyatı: 1,077 TL
2 – Sony Xperia Tablet Z

Sony son birkaç yıldır mobil piyasasından uzak duran bir firma olarak dikkat çekiyordu. Ancak Sony Xperia Z ile Tablet Z firmanın bu sektörde itici gücünü oluşturdu.

Su geçirmez özelliği ve darbelere karşı dayanıklılığı ile rakiplerinin önüne geçen Z Tablet hafif, ince ve şık bir tasarıma sahip. Oldukça iyi hassasiyet gösteren ekranı ile de kullanıcıların kalbini kazanıyor.

 Sony Xperia Tablet Z

Sony Xperia Tablet Z

Satış Fiyatı : 1500 TL
1 – Google Nexus 7

Tablet dünyasının yeni prensi desek yanlış olmaz sanırım. Hafif olarak tasarlanan ve oldukça ince bir yapıya sahip olan Google Nexus 7’nin pil gücü de oldukça iyi. Ekran ve CPU özellikleri de oldukça üst düzeyde. Aradığınız 7 inç bir tablet ise kesinlikle Google Nexus 7’yi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Google Nexus 7

Google Nexus 7

Yurt Dışı Satış Fiyatı 219 $