Menü

Angry Birds Epic Android ve IOS’a Çıktı

Haziran 12, 2014 - Android, IOS, Mobil
Angry Birds Epic Android ve IOS’a Çıktı

Her geçtiğimiz gün biraz daha gelişen mobil cihazlar, hayatımızı kolaylaştırmaya devam ederken ayrıca eğlenceli uygulamar ile de keyif almamızı sağlıyor. Bu uygulamalrdan sadece birisi ise “angry birds epic”.

Angry Birds Epic diğer Angry Birds serilerine göre daha farklı. Angry Birds Go’dan sonra Rovio oyun anlayışını değiştirmiş olacak ki artık basit fizik oyunları dışında oyunlar geliştiriyor. Oyuna hızlı bir ilk bakış yapalım.

fotoğraf 4Angry Birds Epic açıldıkdan sonra gelen hartitada ilerliyoruz. Harita gerçekden çok güzel ve canlı. Ayrıca ses efektleri gerçekden eğlenceli. Haritada’da ilerledikçe sıkılmıyorsunuz. Bonus olayı ise yine haritada gerçekleşiyor. Kalelerin içine giriyorsunuz veya sinemaya gidip küçük animasyonlar izleyebiliyorsunuz. Harita konusunda gayet başarılı olan Angry Birds Epic zaten haritası ile oyuna başlamadan çok eğlenceli bir oyun olduğu izlenimini vermişti.

fotoğraf 3

Gelelim oyun içine. Angry Birds Epic aslında alıştığımız Angry Birds serileri ile uzaktan yakından bir ilgisi yok. Oyunda domuzlar ile savaşıyorsunuz. Bu savaş başta çok ilgi çekici olmasada ilerleyen bölümlerde kuşlarınızın çeşitliliği arttığında çok eğlenceli oluyor. Sihir yapan kuşlar, bomba atanlar, şovalyeler… Çok çeşitli güçleri olan kuşlar mevcut tabi ayrıca domuzlar.

fotoğraf 1Bölümleri geçtikce bir çark döndürüyorsunuz ve bu çark size bağzı malzemeler veriyor. Bu malzemeler ile kuşlarınıza silah yapabiliyorsunuz veya büyücü kuşlarınıza iksir. Gerçekden çok başarılı bulduğumuz Angry Birds Epic , ayrıca facebook arkadaşlarınızlada oynanılabiliyor. Angry Birds Epic, Android, IOS ve Windows Phone platformlarında ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu.

Angry Birds Epic’in gameplay videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.