Menü

ASUS’un Yeni Amiral Gemisi Zenbook NX500

Haziran 28, 2014 - Haberler
ASUS’un Yeni Amiral Gemisi Zenbook NX500

YENİ ASUS ZENBOOK NX500

Asus’un üst düzey dizüstü modeli olan Zenbook serisinin yeni lideri olan NX500 ileri seviye bileşenleriyle ve özellikle ekran performansıyla dikkat çekiyor.

Yılların bilgisayar bileşenleri ve teknoloji üreticisi olan Taiwan meşeli Asus dizüstü bilgisayarda yine atılım yaparak ilklerin öncülerinden olduğunu kanıtlıyor. Özellikle ekran özellikleriyle ön plana çıkan NX500’ü satışa sunan firma performansını ve kalitesini kanıtlıyor.

zenbooknx500

Asus NX500 3M QDEF (nokta iyileştirme filmi) teknolojisini taşıyor ve cihaz şu  anda dünyanın ilk 15,6 inç 4K / UHD (Ultra HD) dokunmatik ekranına sahip dizüstü bilgisayarı durumda. NX500 dördüncü nesil, güçlü Intel Core i7 işlemci ve en güncel NVIDIA GeForce GTX 850M ekran kartı sayesinde sorunsuz çoklu işlev, akıcı 4K / UHD video oynatabiliyor ve oyun performansı da kusursuz. Cihazda 15.6 inç IPS dokunmatik VisualMaster ekran 4K / UHD çözünürlük sağlayan ekran bulunmakta.

NX500’ün yüksek hassasiyetli dokunmatik ekran aktüatörleri sayesinde de sezgisel ve 10 noktalı çoklu dokunmatik girişler yapılabilmekte bu da cihazı ilk sıraya taşıyan özellikler arasında.

asus_zenbook_nx500_2

Cihaz’ın detaylı özelliklerine gelirsek :

İntel Core i7 dört çekirdekli işlemcisi ve 2 GB GDDR5 bellekli NVIDIA GeForce GTX 850M grafik kartı, son teknoloji ürünü 512 GB PCI Express (PCIe) x 4 katı hard diski (SSD) ve sayısı ikiye varan SATA 3 SSD’ler (RAID 0 dizisi olarak ayarlanabiliyor) ultra seviyede tepkisel veri aktarımı sağlıyor. Ayrıca ses sitemi olarak SonicMaster Premium’un ICEpower, Bang & Olufsen teknolojisi ile donatılmış.