Menü

Ateş ölçmek artık eziyet olmaktan çıkıyor…

Ocak 12, 2015 - Haberler
Ateş ölçmek artık eziyet olmaktan çıkıyor…

Özellikle çocukların ateşlerini ölçme konusunda ebeveynlerin ne kadar zorlandığını bilmeyen yoktur. Bilhassa miniklerde ateş ölçme bazen hayati derecede önem arz eder. İşte bunları düşünerek Vivalnk tarafından geliştirilen yeni ateş ölçme çözümleri oldukça işe yarayacak gibi duruyor.

eskin pacifi-smart

eskin pacifi-smart

eSkin isimli ateş ölçer cihaz sayesinde çocuğunuzu rahatsız etmeden hemde eğlenerek ateşini ölçeniz artık mümkün. Sticker’a benzeyen görüntüsü, esnek, hava alabilen ve vücuda rahatlıkla yapıştırılabilen band şeklinde bir cihaz. Alın bölgesine yapıştırılıp ateş ölçme işlemini gerçekleştiren bu akıllı cihaz bluetooth ile aldığı sonuçları telefonunuza aktarıyor. Belli aralıklarla bu veri iletimine devam eden ateş ölçer sayesinde sürekli ateş ölçmemize gerek kalmıyor.

VivaLnk bebekleri de unutmamış. Pacif-i Smart isimli emzik içindeki algılayıcıları kullanarak bebeklerin ağzından ateş ölçüyor. eSkin ile aynı özelliklere sahip olan Pacif-i Smart bluetooth ile akıllı telefonunuza ölçümleri düzenli aralıklarla rapor gönderiyor.

eskin pacifi-smart

eskin pacifi-smart

Emzik şeklindeki Pacif-i Smart gerekli sağlık lisanslarını aldıktan sonra yakında satışa çıkacağı ve fiyatının 40$ civarında olacağı belirtilirken, eSkin için bahar sonu raflardaki yerini alacağı tahmin ediliyor.