Menü

Ayakkabıda Yeni Bir Dönem-Akıllı Ayakkabı Kiti: Boogio

Temmuz 31, 2014 - Haberler, Project-X
Ayakkabıda Yeni Bir Dönem-Akıllı Ayakkabı Kiti: Boogio

Teknoloji hızla gelişmeye devam ederken giyilebilir teknoloji alanında da seçenekler ve cihazların sayışı artış gösteriyor.Akıllı bilekliklerden , sensörlü sweatshirtlere birçok ürün kullanıcıların hizmetine sunuldu.Şimdi de Boogio adı verilmiş olan akıllı ayakkabı kiti kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

636222d1af49cb4048481df78034e188

Kullanıcının ayakkabılarına yerleştirdiği iki adet cihazdan oluşan Boogio, böylece kullanıcının ayağına uyguladığı kuvveti ölçüp verileri mobil uygulamaya gönderiyor. Kağıt inceliğinde olan bu cihazlara ek olarak veri iletimi için ayakkabının kenarına bir Bluetooth modülü tutturmak gerekiyor.

developer-platform

Boogio’nun üreticisi REFLEX Labs, 60 bin seviyeli basınç hassasiyeti olan cihazların en ufak hareketi dahi algılayabildiğini belirtiyor. Boogio sadece bir fitness takip cihazı olarak değil, farklı alanlardaki uygulamalar için de potansiyel teşkil ediyor. Örneğin Boogio ile eşleştirilen Oculus Rift, 3D alandaki hareketleri saptayabilir ve bunu sanal dünyaya yansıtabilir veya Boogio sensörlerini tıp alanında, özellikle de fizik tedavideki sırasında hastanın gelişimini takip etmek için kullanmak mümkün olabilir.

boogio-concept

Şu anda REFLEX Labs, Boogio’nun beta sürümünü 189 dolara ön siparişe sunmuş durumda. Cihazların 2014 sonunda kullanıcılara gönderilmesi planlanıyor.

boogio

Bu akıllı ayakkabı sayesinde fizik tedavide çok önemli gelişmeler ortaya çıkabilir.Teknoloji geliştikçe eş zamanlı olarak sağlık sektöründe de ilerlemelerin önü açılıyor.Giyilebilir teknoloji alanında her an yeni cihazlar ve akıllı ürünler ile karşılaşmak mümkün olabiliyor.