Menü

Bitcoin IOS’a Geri Döndü

Haziran 17, 2014 - Haberler
Bitcoin IOS’a Geri Döndü

Geçtiğimiz aylarda bitcoin uygulamalarını birer birer uygulama mağazasından kaldıran Apple bitcoin uygulamalarına tekrar izin verdi.

Apple bitcoin uygulamalarını birer tehdit olarak görüyordu. Bilindiği üzere bitcoin telefonunuzun arka planında çalışarak üretilebiliyor. Bir kaç zararlı yazılım sayesinde uygulamaları yükleyen insanların telefonlarını birer darphaneye çevirmek mümkün. Android’de geçtiğimiz aylarda bu zararlı yazılımlara el atmış ve uygulamayı mağazasından kaldırmıştı. Apple’da ise durum farklıydı. Apple bitcoin uygulamalarının kur takibi coin gönderimi gibi uygulamaların bile kökünü kazımıştı. Kullanıcılar bitcoin transferini ve kurunu pek de stabil olmayan sistemlerden takip etmeye zorlanmıştı.

Fakat durumun hata olduğunu anlayan Apple bitcoin uygulamalarına izin veriyor. İlk bitcoin cüzdanı olan Coin Pocket, bu uygulama sayesinde kullanıcılar arasında bitcoin transferi yapabilecek ve kuru takip edebilecekler. Apple’ın bitcoin uygulamalarına birer birer izin  vereceği tahmin ediliyor.