Menü

BlackBerry İlk Tabletfonu Passport’u Tanıttı

Haziran 21, 2014 - Haberler
BlackBerry İlk Tabletfonu Passport’u Tanıttı

Finansal yönden sıkıntılar yaşayan BlackBerry firması bu duruma karşılık çözümler üretmeye çalışıyor.Bu noktada da yeni cihazlar en büyük destek olarak görülüyor.Birkaç gün önce firma ilk tabletfonu olan ve Passport adını taşıyan cihazını ortaya çıkardı ve kullanıcılara resmi olarak duyurdu.

john-on

Sıkıntılı bir dönemden geçen BlackBerry, sürekli zarar eden bir performans sergiliyor. Daha öncesinde de firmanın ürün geliştirme ve kablosuz teknoloji bölümünden 120 çalışan, daha önce alınan ve bu yıl Mayıs ayına kadar tamamlanması planlanan personel azaltımı kararı çerçevesinde işten çıkarıldı. Finansal açıdan tekrardan toparlanmaya çalışan BlackBerry, geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir konferansta yeni tabletfonunu görücüye çıkardı.

Düzenlenen konferansta bu akıllı cihazı, şirketin CEO ‘ su John Chen tanıttı.Bu cihazın en dikkat çekici özelliği ise Qwerty klavyeye sahip olması olarak ifade ediliyor.Klavye üzerinde sadece harf, giriş (enter) ve silme (delete) tuşları yer alıyor; noktalama işareti ya da sayı tuşları bulunmuyor. Kullanıcıların olmayan tuşlardan yararlanabilmeleri için diğer tuşların üzerine basılı tutması gerekiyor.

Passport

1440x1440p çözünülükte 4,5 inç kare ekrana sahip BlackBerry Passport’un tahmini teknik özellikleri arasında ise Snapdragon 800 işlemci, 3 GB bellek, 13 MP arka kamera ve 3450 mAh pil yer alıyor.Telefon, eylül ayında Londra’da gerçekleştirilecek bir etkinlikte tanıtılacak. BlackBerry Passport‘un teknik özellikleri, fiyatı ve hangi ülkelerde satışa çıkacağı merakla bekleniyor.