Menü

Dünya Kupası 18 Haziran Maç Özetleri

Haziran 19, 2014 - Spor
Dünya Kupası 18 Haziran Maç Özetleri

Avustralya-Hollanda

Günün ilk maçında turnuvanın flaş ekiplerinden Hollanda, İspanya karşısında alınan 5-1 galibiyetin moraliyle grubun zayıf halkalarından Avustralya ile karşılaştı. Beklenildiği gibi üstün bir oyun sergileyemen Hollanda, Avustralya’nın etkili futbolu karşısında sahadan 3-1 gibi net skorla ayrılarak adını bir üst tura yazdırdı.

İspanya –Şili

Grubun ikinci maçında sahaya mutlak galibiyet parolasıyla çıkan son şampiyon İspanya, Şili karşısında hiç beklemediği bir mağlubiyet alarak turnuvaya erken havlu attı. Rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Şili sayısız gol pozisyonundan yararlanamazken, güçlü rakibini devirerek henüz ikinci maçlardan sonra üst tura yükselmeyi garantiledi. Grubun son maçı olan Hollanda maçı ise Güney Amerika ekibi açısından prestij niteliği taşıyor.

Kamerun-Hırvatistan

A grubunda yer alan Hırvatistan, kötü oynamadığı Brezilya maçından mağlup ayrılmasına rağmen gruptaki iddiasını hala sürdürüyor. Dün gece oynanan maçta Meksika’nın puan alması ile bugünkü maçın önemi bir kat daha fazla artmasına rağmen erken bulduğu gol ve rakibinin 10 kişi kalmasıyla daha da rahatlayan Hırvatistan sahadan 4-0 galip ayrılarak üst tura çıkma umudunu Meksika maçına taşıdı.