Dünyanın 4K Video Çekim Yapabilen İlk Kamerası, Lumix FZ1000 Panasonic Tarafından Duyuruldu

0

Panasonic dünyanın ilk 4K çözünürlük ve görüntü kalitesinde video çekimi yapabilen, ilk dijital kompakt kamerasının duyurusunu gerçekleştirdi.Cihaz çok farklı tasarımı ve inanılmaz görüntüsü kalitesi ile adından çokça söz ettireceğe benziyor.

panasonic-lumix-fz1000

 

Panasonic bu ürünle Sony ile rekabete girmeyi deneyecek.Ayrıca uygun fiyat sunarak avantajı eline geçirmeye çalışacak.Lumix FZ1000 modelinin Temmuz ayında yaklaşık 900 USD fiyatı ile piyasaya sunulması öngörülüyor.

Peki Makinenin Özellikleri Nelerdir?

-Panasonic’in bu en yeni cihazı 1 inç sensör barındırıyor.

-Venüs olarak adlandırılan bir işlemciye sahip.

-Nesneleri oldukça yakınlaştırma özelliği içeriyor.

-16x optik zoom barındırıyor.

Video Çekim Modu Makineyi Bir Adım Öne Taşıyacak

Üründe en dikkat çeken özellik ise cihazın çektiği videolar ve kaydettiği görüntüler olacak.Makine bünyesinde barındırdığı özellik sayesinde 4K video çekimi yapabiliyor ve ortaya inanılmaz net görüntüler çıkıyor.Ayrıca cihaz içerisinde şirketin eklediği bazı farklı video efektleri de yer alıyor.Bu efektler kullanıcıya keyifli anlar yaşatmak için düşünülmüş.

 

 

Çekim sırasında LCD ekrandan yararlanmak da mümkün olacak.Bu sayede farklı ve rahat bir kullanım gerçekleşebilecek.Fotoğraf çekmeyi sevenler için de ayrıca birçok farklı sahne modu ve Instagram da olduğu gibi bazı filtreler bulunuyor.Cihaz 3 inçlik bir LCD ekrana sahip olduğu için kullanıcı her detayı yakalayabilecek.

 

 

Hep belirttiğimiz gibi inanması güç bir hıza sahip olan ve durduralamayan teknolji her geçen saniye, hatta salise ilerleme kaydediyor.Bu makine de bu imkanlardan fazlasıyla yararlanmış ve ayrıca NFC ve Wifi özellikleri de içerisinde barındırıyor.Bu durum da Panasonic’ in mobil uygulaması sayesinde görüntülerin ve videoların akıllı telefon ve tabletlere aktarılması anlamına geliyor.

front

Paylaşmak İstermisiniz ?