Menü

Dünya’nın En Hafif Akıllı Telefonu

Haziran 16, 2014 - Haberler, Mobil
Dünya’nın En Hafif Akıllı Telefonu

Hindistan merkezli akıllı telefon üreticisi Xolo, sadece 100 gram ağırlığındaki Windows işletim sistemine sahip olan akıllı telefonu ile hafiflik konusunda birçok dev firmayı geride bırakacağa benziyor.

xolo-q3000-main

 

Birçok devi geride bırakacak

Teknolojik özellikler olarak pek de iddialı olmayan bu akıllı telefon, hafiflik konusunda ise rakip tanımıyor.Hindistan merkezli telefon üreticisi Xolo, 100 gram ağırlığındaki Windows telefonu ile hafiflik konusunda birçok büyük üreticiyi geride bırakacak.Akıllı telefonlar gelişen teknoloji ile her geçen gün inceliyor.Buna paralel olarak da gittikçe hafif hale geliyorlar.Uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla dikkat çeken Hint şirketi Xolo ise bu modeli ile dikkatleri üzerine çekiyor.Dünya’nın en hafif akıllı telefonu olacak olan bu cihaza en yakın rakipler ise şu anda Samsung Galaxy S4 mini (107 gr), iPhone 5S (112 gr) ve HTC Desire 500 (123 gr) olarak belirtiliyor.

q3000-xolo

Temmuz ayında piyasaya çıkacak olan Xolo’nun Windows Phone akıllı telefonu 4.7 inçlik ekran ve Snapdragon 200 yongaseti taşıyacak ve yaklaşık 200$ fiyat etiketine sahip olacak. Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon pazarı olan Hindistan’da Xolo başarılı Windows Phone satışları yapacağına inanıyor.