Menü

Firefox’tan Uygun Fiyatlı Akıllı Telefon

Temmuz 4, 2014 - Haberler
Firefox’tan Uygun Fiyatlı Akıllı Telefon

Firefox Os İşletim Sistemli Uygun Fiyatlı Telefonlar Geliyor

Çinli Mobil telefon üreticisi ZTE Firefox OS yüklü ZTE Open akıllı telefonları yakında eBay üzerinden satışa sunulacağını duyurdu. Telefonun en önemli özelliği hızlı pratik ve gayet uygun fiyatlı akıllı telefon olması.
ZTE Open C Firefox OS phone
Daha önce akıllı telefon kullanmamış kişilere yönelen firma basit ve akıllı telefon isteyenlere hitap edecek . Firefox OS’li akıllı telefonlar, gücünü tamamen web teknolojilerinden alan ilk cihazlar. Kullanıcılar, Firefox  OS ile performans, kişiselleştirme ve fiyata sahip telefonlara şık, yalın ve kullanımı kolay bir cihazla deneyimiyle sahip olacaklar.

Firefox OS’li akıllı telefon ZTE Open, ZTE’nin eBay ABD ve İngiltere mağazalarında 79,99 dolar ve 59,99 sterlin fiyatla satılacak. Cihazlar SIM kilitsiz olarak isteyen herkese satılacağı için yerel uygulamalar ve özellikler içermeyecek. Ülkemizde satışa çıkmış durumda değil fakat bu sene içerisinde satışa çıkarılacağı düşünülüyor ve yaklaşık 200tl civarında satılması planlanmakta.


Mozilla Türkiye’nin notu: Türkiye’ye posta yoluyla cep telefonu getirmek yasaya aykırı olduğundan ve telefonlara gümrükte el konulduğundan, internet üzerinden Türkiye’ye telefon siparişi vermenizi önermediğimizi hatırlatmak isteriz.