Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus karşı karşıya!

0

Akıllı telefon dünyasının en çok merak edilen iki telefonu Samsung Galaxy S8+ ve iPhone 7 Plus modellerini sizler için yan yana getirdik ve merak edilen yönleri ile karşılaştırdık!

Galaxy S8+ vs Galaxy S7 Edge karşılaştırma!

Galaxy S8+ vs Galaxy S7 Edge karşılaştırma videomuzda, şirketin en yeni amiral gemisi ile bir…

Samsung Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus teknik özellikler

Samsung Galaxy S8+ modeli, 10 nm sürecinde üretilen yeni Exynos 8895 işlemcisinden gücünü alıyor. Grafik birimi tarafında Mali-G71 MP20 bulunurken 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı sunuyor. 6.2 inç boyutlu devasa bir ekrana sahip Galaxy S8+ modeli Super AMOLED panel kullanıyor ve 1440 x 2960 çözünürlük sunuyor. Ekranda yine Always On yani Her Zaman Açık özelliği yer alıyor. Bu sayede saati, tarihi ve gelen bildirimleri her an görüntüleyebiliyoruz.

Arka tarafında Dual Frame işlemcisi ile güçlendirilmiş, Dual Pixel Teknolojili f/1.7 diyafram değerine sahip 12 MP‘lik kamera ile gelen cihazda, bir de otomatik odaklanma destekli 8 MP çözünürlüklü ön kamera bulunuyor. 3500 mAh pil kapasitesine sahip Galaxy S8+ modelinde yine hızlı şarj desteği bulunuyor. Ayrıca kablosuz şarj desteğine de devam etmekte.

iPhone 7 Plus’ta 3 GB LPDDR4 formunda gelen belleklerin hızı da artırılmış. Apple’ın yeni işlemcisi A10 Fusion, karşımıza ilk 4 çekirdekli iPhone ailesini çıkartıyor. 16 nm Teknolojisiyle üretilen 4 çekirdekli A10 işlemcisi, yüzde 40’a varan performans artışı sunuyor. Zaten performans testlerinde de göreceğiz A10, en yakın rakibi A9’a ciddi farklar atabiliyor.

4 çekirdekli yapıda olduğu yük durumuna göre asenkron çalışabilen işlemci, güç isteyen durumlarda 2.23 GHz’e kadar hızını çıkartabiliyor. Yük durumu azaldığı noktalarda ise daha az güç tüketen 2 çekirdekle beraber hızını daha da aşağı seviyelere çekiyor.

Samsung Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus karşı karşıya!

Merakla beklenen Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus karşılaştırma videomuz ile sizleri baş başa bırakıyoruz! İyi seyirler!