Menü

Google Domain Satışına Başlıyor

Haziran 25, 2014 - Haberler
Google Domain Satışına Başlıyor

Gün geçtikçe gelişen internet aleminde bilindiği üzere milyarlarca site mevcut. Ayrıca milyarlarca alan adı alınmış fakat projelendirilmemiş domain mevcut. İnsanlar gün geçtikçe domainlerden de para kazanmaya başlarken Google’dan bir atak geldi. Google domain satmaya başlayacağını duyurdu.

İnternet kullanıcıları artık domainlerini google’dan satın alabilecek. Şu anda test aşamasında olan servisi kullanmak içinse davetiye gerekiyor. Google’ın söylediğine göre küçük firimaların %55’lik bir kesiminin herhangi bir internet sitesi yok, bu proje ile Google insanları açıkçası teşvik etmeyi planlıyor. Tabiki bu teşvik Google’ın ekmeğine de yağ sürecek. Ayrıca google hizmet satın alan kullanıcılara kendi servislerini de ücretsiz verecek.

google-domains

Yakın zamanda Google’ın bu servisi, godaddy, namecheap, domain.com gibi sitelere çok kısa sürede rakip olacak gibi görünüyor. Yıllardır hizmet veren bu siteler her ne kadar güvenilir olsa da yeni kullanıcıların gözünü korkutabilir ve bu nedenle kredi kartı bilgileri ile domain satın almaktan vazgeçirebilir. Google’ın yapacağı bu sistem muhtemelen yeni kullanıcıları rahatlıkla google saflarına çekecek ki bundan da yüksek bir kar marjı elde edebilirler. Akıllıca düşünen google domain için ise yıllık 12 USD gibi cüzzi bir miktar almayı düşünüyor.