Menü

Google Spotify Konusunda Israrlı Görünüyor

Temmuz 28, 2014 - Haberler
Google Spotify Konusunda Israrlı Görünüyor

Dev şirketler rotayı çevrimiçi müzik işine çevirdi. İşe en baştan başlamak istemeyen devler, halihazırda milyonları bulan kullanıcı kitlelerine sahip servisleri satın alarak bu pazara girmek istiyor.Bundan birkaç ay önce Apple, Beats’i ve Beats Music’i satın alarak iTunes’un yanı sıra güçlü bir çevrimiçi müzik servisine sahip olmuştu. Apple’ın bu hamlesine Google’ın karşı hamlesi ise hiç gecikmemiş ve o da Songza’yı satın almıştı. Ancak görünüşe göre Google, Songza ile yetinmeyi düşünmüyor. Google şimdilerde, çevrimiçi müzik pazarının devi Spotify ‘ nin peşinde.

spotify-3

Google, daha önce de ilgilendiği Spotify’ı satın almak için tekrar kolları sıvadı. Google’ın daha önceki denemesinin, Spotify’ın 10 milyar dolarlık yüksek fiyatından dolayı sonuçlanmadığı da gelen haberler arasında.Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik ve video portalı olan YouTube, aylık yaklaşık 1 milyar ziyaretçiye ve 250 milyon da dinleyiciye sahip. Ancak bu YouTube Spotify ve Beats Music gibi kesintisiz ve müzik odaklı bir yaklaşıma sahip değil.

Google-offices-1

 

Spotify Android, iOS, Windows Phone ve Blackberry uygulamalarına sahip. PC ve Mac için de uygulamaları var. Ayrıca, herhangi bir uygulama indirmeden, web tarayıcısı üzerinden ‘Web Çalar’ı kullanmak da mümkün. Spotify kullanmak için yeni bir hesap açabileceğiniz gibi Facebook hesabınızla da giriş yapabilirsiniz.  Eğer Facebook hesabınızla giriş yaparsanız, dinlediğiniz müzikler otomatik olarak Facebook sayfanızda paylaşılır. İsterseniz bunu “Ayarlardan” değiştirebilirsiniz.

Spotify_HQ