Menü

GOPOP ile Telefonunuzdan Hareketli GİF Oluşturup Paylaşın

Temmuz 18, 2014 - IOS, Mobil, Uygulamalar
GOPOP ile Telefonunuzdan Hareketli GİF Oluşturup Paylaşın

GOPOP:GIF OLUŞTURMA UYGULAMASI

Bu uygulamayla resimlerinizi hareketli hale getirebiliyor ve sosyal ağlardan paylaşabiliyorsunuz ayrıca kendi uygulaması içerisinde de hesap oluşturup paylaşma imkanı sunuyor. Uygulamanın detaylarına değindik.

GoPop bir fotoğraf ve video olmasının yanı sıra, bir sosyal paylaşım platformu olarak da tanımlanabilir. Dolayısyla GoPop’tan faydalanmak için öncelikli olarak bir kullanıcı hesabı oluşturmak gerekiyor. Uygulama başlatıldıktan sonra yaklaşık 30 saniye içinde GoPop’a özgü bir kullanıcı hesabı oluşturarak platforma giriş yapılabiliyor. İsteyen kullanıcılar Facebook veya Twitter giriş bilgilerini kullanarak GoPop’a adım atabiliyor. Her iki yolun sonunda da, üyelerden GoPop’ta kullanacakları bir kullanıcı ismi seçmeleri isteniyor.

gopop-1-1024x603

Araç çubuğunun tam ortasında bulunan “+” ikonu GoPop kullanıcılarının yeni Pop oluşturma sürecini başlatıyor. Bu ikona dokunulduğunda kamera otomatik olarak aktif hâle geliyor. Böylelikle GoPop kullanıcıları yeni çektikleri fotoğraflarıyla ve videolarıyla pop oluşturabiliyor. Video çekmek isteyenlerin ekranın alt kısmında bulunan kamera ikonuna biraz daha uzun dokunması gerekiyor. Ancak isteyen kullanıcılar Film Rulosundaki fotoğrafları içinden seçim yapıp bir pop oluşturabiliyor. GoPop farklı materyaller arayan kullanıcılara ilginç bir çözüm daha sunuyor. Yeni pop oluşturma ekranında sağ alt kısımda yer alan büyüteç ikonu, kullanıcıları popüler GIF’lerden oluşan bir kütüphaneye yönlendiriyor. Burada bulunan GIF’ler de yeni pop’ların yaratım sürecinde kullanılabiliyor. Uygulama şimdilik sadece APPSTORE‘da.

gopop-5-1024x603