Menü

Görüntü Kaydı Yapabilen Kulaklık

Temmuz 12, 2014 - Haberler
Görüntü Kaydı Yapabilen Kulaklık

Teknoloji ilerledikçe her geçen gün farklı cihazlarla karşılaşmak mümkün.Kulaklıklar da farklı tasarımlarla kullanıcıların karşısına çıkıyor.Yeni nesil akıllı kulaklıklardan SoundSight adlı cihaz 1080 piksel çözünürlüğe sahip bir kameraya sahip.Ayrıca bünyesinde altı adet mikrofon ve bir ivme ölçer barındırıyor.Bu kulaklık farklı tasarımı ve değişik özellikleriyle dikkat çekiyor.

feature-tons-of-possibilities

SoundSight’ın üzerindeki kamera, kullanıcının bakış açısından kayıt yapabildiği gibi, sahne veya stüdyo benzeri ortamlardan canlı yayın imkanı da sunuyor. SoundSight’la birlikte kullanılan Android ve iOS uygulaması sayesinde yaptığınız kaydı paylaşmadan önce düzenleyebiliyorsunuz. Uygulamada araç kutusunu kullanarak ses veya müziğin yanı sıra filtre ekleyebiliyorsunuz. Üstelik SoundSight’la görüntü kaydı yaparken başınızı sürekli dik tutmanız gerekmiyor; 270 derece dönebilen kameranın açısını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

Kablosuz bir kulaklık olan SoundSight, 800 mAh’lik piliyle dört saatlik kullanım süresi sunuyor, ancak çeşitli özellikleri kullanmayarak bu süreyi 18 saate kadar uzatmak mümkün. 1080p kamera saniyede 30 kare hızında 720p video kaydedebiliyor; Bluetooth üzerinden yayında ise 24 kare hızında 640p kalite sunuyor.

screenshot_212

Bu cihaz ilk etapta sayılı olarak ön siparişe çıkarıldı.Öncelikli olarak satış fiyatı 349 olarak düşünüldü fakat ilerleyen zamanlarda 499 dolara kadar çıkabileceği tahmin ediliyor.