Menü

HTC One M8′ in Windows Phone Modeli Geliyor

Ağustos 1, 2014 - Haberler
HTC One M8′ in Windows Phone Modeli Geliyor

En son edinilen bilgilere göre HTC ve Microsoft arasında işbirliği yapılması bekleniyor.HTC’ nin amiral gemisi One M8’in, Windows Phone işletim sistemli modelini geliştirmek için çalışmalara başladığı ifade edildi.Bu haber ile bu en son amiral gemisinin nasıl bir yapı ve sisteme sahip olacağı da merak konusu oldu.

new_htc_one_case_sa_black_1_1

 

Engadget isimli web sitesinin isimsiz kaynakları, HTC One M8′in Windows Phone’lu sürümünün W8 kod adıyla geliştirildiğini ve eylül ayının sonunda satışa sunulacağını iddia ediyor. Telefon ilk olarak ABD’de, Verizon GSM operatörü aracılığıyla satışa sunulacak.

Tasarımı ve yetenekleriyle Alışveriş Rehberi’mizin ilk sırasına yerleşen One M8, Windows Phone ekosistemine hareket getirecektir. Öte yandan, Microsoft tüm umutlarını HTC’ye bağlamıyor. The Verge’e göre, Microsoft bu yıl iki yeni akıllı telefon satışa sunmayı planlıyor.

Windows_Phone_logo

Bu ikiliden Tesla kod adlı olanı, PureView kamera ile donatılacak ve Lumia 930′dan daha ince bir gövdeye sahip olacak. Microsoft’un üzerinde çalıştığı iddia edilen diğer telefonun kod adı ise Superman. 4,7 inç ekranlı bu telefon, 5 MP ön kamerasıyla selfie odaklı olacak.

Microsoft’un cihazlardan sorumlu başkan yardımcısı Stephen Elop’un geçtiğimiz günlerde düzenlenen şirket içi bir toplantıda, bu iki cihazı yöneticilere gösterdiği söyleniyor.

Tesla ve Superman kod adlı cihazların sonbaharda satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

main-1