Menü

HUAWEI’DEN 5″ AKILLI TELEFON MULAN

Haziran 22, 2014 - Haberler
HUAWEI’DEN 5″ AKILLI TELEFON MULAN

HUAWEI BOMBASINI PATLATIYOR

Çinli Huawei akıllı telefon pazarında artık rakabetin önemli oyuncuları durumuna geldi. Son olarak 5″lik Mulan modelini üretmeye hazırlanırken telefon hakkındaki son bilgiler de elimize ulaştı.

huawei-mulan-2

Uygn fiyatlı olacağını düşündüğümüz cihazda Huawei ilk kez bu model de kendi üretimi olan Kirin 920 çipsetini kullanacak ilk görüntüleri Çinli sosyal paylaşım sitesi Weibo üzerinden paylaşılan telefonda bir çok farklılık da bulunuyor . HTC One Max modelinde olduğu gibi arka kameranın alt bölümünde parmak izi okuma sensörünü bulunduğu Huawei Mulan, 5 inç 1080p çözünürlüğünde dokunmatik ekranla birlikte geliyor.

Huawei Mulan’da kullanılacak  çip set içerisinde ARM’nin big.LITTLE tasarımıyla üretilen 4adet Cortex-A15 çekirdeği ve 4 adette Cortex-A7 çekirdeği görev yapacak. Cortex-A15 çekirdekleri 2GHz saat hızında çalışırken, batarya dostu ve düşük enerji tüketimli Cortex-A7 çekirdekleri 1.6GHz saat hızında çalışacak.

5 inç 1080p hd ekran, 3GB RAM, 13 mp çözünürlüğünde arka kamera ve 5 mp  ön kamera, Huawei Mulan’ın donanımı olacak. 24 Haziran’da tanıtılacak olan Mulan kod adlı telefonun Honor 6 adını taşıma ihtimali oldukça yüksek görünüyor.