Menü

İlk Nesil iPhone İnanılmaz Bir Fiyatla Alıcı Buldu

Haziran 20, 2014 - Haberler, IOS, Mobil
İlk Nesil iPhone İnanılmaz Bir Fiyatla Alıcı Buldu

Apple ‘ın yedi sene önce , 2007 yılının ocak ayında tanıttığı ve satışa sunduğu ilk nesil iPhone’ lardan biri, internet üzerindeki en büyük ve açık artırma usülünü kullanan sitelerden biri olan Ebay kanalıyla satıldı.

200620141116304762723

Apple şirketi her geçen gün inanılmaz akıllı ve iOS cihazlarla gündeme gelse de , yedi sene önce satışa sunmuş olduğu cihazı açık artırma ile alıcı buldu.Apple, bundan yedi yıl önce, 9 Ocak 2007 tarihinde ilk iPhone’unu tanıttı ve mobil alanda bir ilke imza attı. Çoğu kişi ise bunun ardından cihazı alıp kullandı ve eskitti. Bazıları ise koleksiyonluk deyip bir kenara kaldırdı. Beşinci nesil iCihazların çok gerisinde kalan ilk iPhone, aradan geçen yedi senenin ardından büyük bir meblağ karşılığında alıcı buldu.

iphone4

Bu ilk nesil akıllı cihazı 2007 yılında alan ve kutusundan dahi çıkarmayan bir Ebay kullanıcısı geçtiğimiz günlerde telefonu satışa sundu ve 15000 USD fiyatla satış gerçekleşti.Telefonu alan kişinin büyük ihtimalle bir koleksiyoncu olduğu tahmin ediliyor.Şimdiki son teknoloji ve son nesil akıllı iPhone’ lara nazaran kat kat fazla değerle satışı gerçekleştirilen bu cihaz iPhone’ un değerini de gözler önüne serdi.Kim bilir , belki sizler de şu anda yeni nesil bir iPhone alıp , onu gözden çıkarırsanız , yani kutusunu dahi açmayıp hiç kullanmazsanız, belki sekiz sene sonra yüksek bir fiyattan alıcı bulabilirsiniz.

1G  2G  3G  4G iPhone and iPod Touch Speed test-imthy.com

Adeta ışık hızıyla ilerleme ve gelişme kaydeden teknoloji sayesinde her geçen gün inanılmaz hafif , ince ve donanımlı akıllı telefonlarla karşılaşmak mümkün.Bazen de geriye dönüp bakıldığında eski modeller , koleksiyoncular ve tutkunlar için belki de paha biçilemez modeller olarak değerlendiriliyor.