Menü

Instagram’dan Yeni Bir Uygulama – BOLT

Temmuz 30, 2014 - Android, IOS
Instagram’dan Yeni Bir Uygulama – BOLT

Dünyanın en popüler multimedya paylaşım ağlarından Instagram, ‘fotoğraf ve video odaklı mesajlaşma uygulaması’ Bolt’u belirli ülkelerde kullanıma sundu.

Bolt bir mesajlaşma uygulaması olarak tanımlanıyor fakat aslında yaptığı, kullanıcıların birbirleriyle fotoğraf ve video paylaşmalarını sağlamak. Snapchat’i andıran bir yapıya sahip olan Bolt’a telefon numarası ile kaydolunuyor ve ardından rehberde kayıtlı olan Bolt kullanıcılarına fotoğraf ve video gönderilebiliniyor.

bolt-pantalla-mensajes

Bolt’u farklı kılan yanı, daha önce çekilmiş fotoğraf ve videoları paylaşmaya izin vermemesi. Yalnızca o anda çekilen içerikler paylaşılabiliyor ve bu paylaşımlara Bolt adı veriliyor.

Bolt’ta birden fazla kişiye aynı anda, aynı içerik gönderilemiyor. Tüm iletişim teke tek olarak ilerliyor. Yalnızca gönderdiğiniz fotoğraf ve videoları kaydedebiliyorsunuz; gelenleri kaydetmek ise mümkün değil.

Paylaşım yapılan kişi, bu içeriğe yanıt yazabiliyor ve gönderdiğin fotoğrafın bulanıklaştırılmış bir hali ile geri gönderebiliyor. Gönderilen bu yanıtlar bir süre sonra otomatik olarak siliniyor. İsterse, o da bir fotoğraf veya video ile yanıt verebiliyor.

d4377bb959dad824e5568e12cc3ed16b

Bolt şu an Singapur, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da kullanıma sunulmuş durumda ve bir anlamda an itibariyle deneme sürecini yaşıyor. Önümüzdeki dönemlerde tüm dünyaya sunulacak.