iPhone 8 için Apple A11 üretimi başladı!

0

Bu yılın sonlarında tanıtımı gerçekleştirilecek olan iPhone 8 amiral gemisi için TSMC tarafından Apple A11 çipsetinin üretimine başlanmış durumda. Aslen Nisan ayı içerisinde seri üretimine başlanması planlanan, ancak verim konusundaki sıkıntılarla bu zamana kadar ertelenen çipsetin sunacağı performans merak konusu.

iPhone 8 çıkış tarihi için yeni iddia!

Apple’a yakın kaynaklardan gelen haberlere göre bu yıl iPhone 8 üretiminde herhangi bir sorun…

TSMC, Apple A11 çipsetin tek tedarikçisi

Apple A11 çipsetlerin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleriyle aynı kasayı kullanacak iPhone 7S ve iPhone 7S Plus modellerinde de yer bulması bekleniyor ancak bu konu için hala belirsizlik sürüyor. Apple her zaman olduğu gibi şaşırtmayarak çipini kendi özel olarak tasarlayıp, üçüncü parti bir şirkete bileşenini ürettirme yoluna gitti. Bu arada TSMC’nin, A11 için Apple’ın tek tedarikçisi olmasıyla da güçlü bir pozisyonda olduğunu belirtelim. Şirket, Apple’ın yeni nesil iPhone 8 serisinde yer alacak A11 çipini 10nm olarak üretiyor.

Bu arada iPhone 8’de kullanılacak bazı bileşenlerin temin sorunlarından bahsediliyordu ancak son iddialar, bu sorunların aşıldığı ve cihazın planlanan tarihte çıkacağı yönündeyken yine de gecikme spekülasyonları da bazı kaynaklarca sürmekte.

Bakalım yeni iPhone’lar kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek mi?

:: Apple A11 çipinin sunacağı performans konusunda ne düşünüyorsunuz?

SDN