Menü

Iwatch’u Diğerlerinden Ayıran Özelliklerin Patenti Alındı

Haziran 20, 2014 - Haberler
Iwatch’u Diğerlerinden Ayıran Özelliklerin Patenti Alındı

Apple’ın en yeni projelerinden biri olan Iwatch günümüzde giyilebilir teknolojinin gelişme aşamasının en büyük adımlarından biri. Günümüzde çıkan bir çok bileklik ve giyilebilir diğer eşyalar gibi iwatch’un da temel amacı insan yaşantısını kolaylaştırmak. Google‘ın daha bir saat çıkarıp çıkarmayacağı belirsizken, apple çokdan kolları sıvamıştı.

Bugün Apple’ın kullanıcılara sunacağı 3 büyük özelliğin patentinin alındığı söylentileri geldi bu özellikler ise şöyle;

En büyük özelliklerden biri, iwatch kullanıcısının nerde olduğunu ve ne yaptığını anlayabiliyor olması. Bu özelliği sensörler ile kullanacak olan iwatch, kullanıcısının koştuğunu kalp ritminden belirleyebilecek, bu sayede haritayı etkinleştirip nerde koştuğunu otomatik olarak gerçekleştirebilecek.

iwatch-concept-future-010

Diğer bir özellik ise bildirim sisteminde. Iwatch’ın bildirim sistemi gerçekden akıllı olacak. Kullanıcısını nezaman rahatsız edip nezaman etmiyeceğini bilecek. Örneğin siz uykudayken hareket sensörleri sizin uyuduğunuzu anlıyacak ve bildirimler ile sizi rahatsız etmeyecek. Küçük hareketleri de tölere edebilen iwatch’un bu özelliği ise şuana kadar herhangi bir akıllı saatte yok.

Ayrıca şunuda belirtmekde fayda var, örneğin kullanıcının uyanıp bildirimlerini kontrol ettiğini ve tekrar uykuya daldığını düşünelim. Iwatch bunu anlıyacak ve kullanıcı uykuya daldıkdan sonra tekrar hareket sesörleri sayesinde devreye giriyor ve sizi rahatsız etmiyor.

 

Iwatch gerçekden yakın zamanda çok yararlı olabileceğe benziyor. Eylül’de tanıtılması beklenen iwatch’u merakla bekliyoruz.