Menü

Kinect’siz XBox One Büyük İlgi Görüyor

Temmuz 18, 2014 - Haberler
Kinect’siz XBox One Büyük İlgi Görüyor

Xbox One’ın Kinect’siz sürümünü satmaya başlayan Microsoft, konsolun ABD satışlarını ikiye katladı.Geçtiğimiz kasım ayında piyasaya sürülen Xbox One, 499 dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini almıştı. Microsoft’un rakibi Sony ise PlayStation 4‘ü 399 dolar fiyat etiketiyle satışa sundu.Xbox One’ın 100 dolar daha pahalı olmasının sebebi, algılayıcısı Kinect’in de kutu içeriğinde olması. PlayStation 4′ün algılayıcısı Move ise isteğe bağlı olarak alınıyor.Microsoft yeni bir hamle yaparak, Xbox One’ı Kinect’siz satmaya başladı ve böylelikle fiyatta da 100 dolarlık indirim yapmış oldu.

xbox-one-gamepad1

Son açıklanan rakamlara göre Playstation 4, dünya çapında toplam olarak 7 milyon satıldı. Xbox One ise tüm dünya çapında toplam 3 milyon adet satış rakamına ulaştı ve 5 milyon adet Xbox Oneperakendecilere dağıtıldı.Bu gelişmeyle yüzü gülen Microsoft, ağustos ayında çıkacak olan Madden NFL 15 ile ilginin daha da artacağını ve takip eden günlerde gelecek özel oyun ve kampanyalarla birlikte oyuncuların Xbox One’a olan ilgisinin artacağını düşünüyor.

Games Xbox

Bu hamle karşılığını da görmeye başladı. 400 dolar fiyat etiketiyle satılan ve içinde Kinect bulunmayan Xbox One’lar oldukça büyük bir ilgi gördü. Microsoft’un Xbox Wire’a verdiği bilgiye göre, Xbox One’ın Kinect’siz olarak satılmaya başladığı haziran ayından bu yana satışlarda iki katın üzerinde bir artış yaşandı.

the-xbox-one-unboxed