Menü

Microsoft 99 Dolarlık Tabletler Üretecek

Temmuz 16, 2014 - Haberler
Microsoft 99 Dolarlık Tabletler Üretecek

Microsoft, 199 dolarlık dizüstü bilgisayarları ve 99 dolarlık tabletleriyle Google’ın uygun fiyatlı cihazlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.Microsoft operasyon direktörü Kevin Turner, HP’nin Windows işletim sistemiyle çalışan 199 dolar fiyatlı bir dizüstü bilgisayar üzerinde çalıştığını açıkladı. Ancak Microsoft’un Chromebook’ la girdiği rekabet bununla da sınırlı değil. HP’nin yanı sıra, Acer 15,5 inç ekranlı, 2,16 GHz Intel Celeron işlemcili bir Windows dizüstü yapacak ve 249 dolara satacak.

windows 8 tablet

Toshiba ise 11,6 inç boyutunda uygun fiyatlı bir Windows bilgisayar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.Uygun fiyatlı dizüstü, tablet ve telefon segmentlerini Google’a bırakmaya niyeti olmayan Microsoft, Windows ile çalışan 99 dolar fiyatlı 7 ve 8 inçlik tabletlerin de geliştirimekte olduklarını açıkladı. Üstelik, bu cihazların benzer fiyatlı rakiplerine kıyasla çok daha işlevsel olacaklarını belirtti.

windows-8-tablet

Hızla yaygınlaşan Chromebook’lar ile rekabet edebilmek için Windows lisans ücretlerini düşüren Microsoft, üreticilerden ucuz değil, uygun fiyatlı fakat kaliteli cihazlar geliştirmelerini istiyor.Bu sayede hem kullanıcıların olumlu yorumlarını alabilmeyi hem de daha fazla tercih edilmeyi amaçlıyor.