Menü

Microsoft XBox İle Yola Devam Edecek

Temmuz 20, 2014 - Haberler
Microsoft XBox İle Yola Devam Edecek

Microsft’ un en gözde cihazlarından oyun konsolu XBox’ ın farklı bir firmaya  satılacağı yönünde söylentiler çıkmıştı.Bu önemli konuya bir açıklık getirmek isteyen firma konu ile ilgili resmi açıklamada bulundu.Microsoft CEO ‘ su Satya Nadella konu ile ilgili açıklamalar yaparken dikkat çekici ifadelerde bulundu.

Microsoft Ceo Satya Nadella

Geçtiğimiz yılın sonlarında, Normura analisti  Rick Sherlund ve Microsoft’un kurucularından Paul Allen, kâr edemeyen Xbox hakkında bir yol haritası çizmek için bir araya geldiler. Ardından Allen, Microsoft’un Xbox’ı satması gerektiğini savunmuştu.Microsoft CEO’su Satya Nadella ise Microsoft’un gelecek planlarına yönelik açıklamalarda bulundu. Nadella, Xbox markasını satma gibi bir düşüncelerinin olmadığını ve ilerleyen zamanlarda da, Xbox’ın daima Microsoft bünyesinde bulunacağını açıkladı.

Xbox_360_Elite

Satya Nadella yaptığı açıklamada: “Xbox gibi bir markaya sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Markamız için yapacağımız yenilikler için cesur adımlar atacağız ve  Microsoft,  Xbox’a  gönül veren insanlarla yoluna büyük bir zevkle devam edecek’’ dedi.XBox’ ın hiçbir şekilde satılma durumu olmadığını ifade eden şirket CEO ‘su Nadella her geçen gün cihazın daha fazla kullanıcıya ve oyunsevere hitap ettiğini de sözlerine ekledi.

xbox-one