Menü

Nokia’ dan Android İçin Z Launcher Uygulaması

Haziran 21, 2014 - Haberler
Nokia’ dan Android İçin Z Launcher Uygulaması

Nokia şirketi Android akıllı cihazlar için Z Launcher adında yeni bir yazılım geliştirdi.Henüz beta öncesi aşamasında olan, buna rağmen kullanıcıların denemesi için dağıtıma çıkan Z Launcher aralarında Nexus 5, Galaxy S5, S4, S3, Moto X, HTC One ve Sony Xperia Z1′in bulunduğu popüler Android cihazlarına yüklenebiliyor.

nokia-z-launcher-android-200614

Bu uygulama günün farklı zaman dilimlerinde değişik uygulamaları otomatik olarak kullanıcının görmesini sağlıyor.Scribble adı verilen bir özellik de belirli bir hareketin tanımlanmasına ve o hareket ekranda yapıldığında telefonun belirli içerikleri sunmasını sağlıyor. Scribble özelliği sayesinde daha rahat ve sade bir kullanım imkanı sunuluyor.

Z Launcher’ın kullanıcı arayüzü bir hayli düzenli görünüyor. Beş sabit kısayol ekranın altında yer alıyor, bunun yanı sıra geri kalan alana altı uygulama daha eklemek mümkün oluyor. Kısayollar uygulama, kişi veya web sayfalarının birleşimi olabiliyor. Ayrıca Z Launcher hangi kısayolların daha fazla gösterileceğini de zamanla daha iyi şekilde tahmin ediyor.