Menü

Samsung Fabrikası Soyguna Uğradı

Temmuz 8, 2014 - Haberler
Samsung Fabrikası Soyguna Uğradı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’ un Brezilya’ daki fabrikası soyuldu.Hırsızlar yedi adet kamyona yükledikleri yaklaşık 36 milyon dolar değerindeki cihazla kayıplara karıştı.Akıllara ise böyle büyük bir şirketin dahi güvenlik açıklarının olabileceği geldi ve bu durum şaşkınlıkla karşılandı.

RENAULT_SAMSUNG_MOTORS

20 kişi civarında oldukları belirtilen ve kendilerine fabrika çalışanı süsü veren soyguncular, dün akşam saatlerinde Samsung’un Brezilya Campinas’ta bulunan fabrikasına girdi.Soyguncuların bir bölümü 36 milyon dolar değerindeki tablet, telefon ve dizüstü bilgisayarı kamyonlara yüklerken, makineli tüfekler ile kuşandıkları belirtilen diğerleri ise işçilerin telefonlarının pillerini topladı. Bu yüzden, kimse polisi zamanında arayamadı.İlgili fabrikada ise yaklaşık 200 işçi çalışıyor.

GALAXY_Tab_10-2

Soygun gerçekleştiği anlarda herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmaması ise en olumlu gelişme oldu.Bölge polisi ve güvenlik görevlileri geniş çaplı bir soruşturma başlattıklarını ifade ettiler.Samsung firması hiç kimsenin canına zarar gelmediği için memnun olduklarını bildirdi.

1404331933_1380303283_samsung-galaxy-s3-renkleri2