Menü

Samsung Galaxy Tab Q İnceleme ve Yorum

Temmuz 27, 2014 - İncelemeler
Samsung Galaxy Tab Q İnceleme ve Yorum

Teknoloji son hızla ilerlemeye ve gelişmeye devam ederken dev firma Samsung’ dan da ardı arkası kesilmeyen hamleler ve akıllı cihazlar gelmeye devam ediyor.Galaxy Tab akıllı tablet ailesine katılan yeni bir üye olduğunu duyuran firma cihaza Galaxy Tab Q adı verilddiğini ifade etti.Ancak bu en son tablet diğerlerinden farklı bir özelliğe sahip.Bu tableti kullanıcılar aynı zamanda akıllı telefon olarak da kullabilecekler.Çünkü cihaz tabletfon olarak tasarlanmış ve her iki amaç doğrultusunda da kullanılabiliyor.Bu da ortaya 7 inç’lik bir ekran boyutuna sahip bir akıllı telefonun çıkmasını sağlamış.

samsung-galaxy-tab-q

 

Samsung, 7 inçlik tabletfonunu Çin’de satışa sundu.Samsung’un Tab tablet serisine dahil olan en yeni cihaz, 7 inç boyutunda Galaxy Tab Q. Onu, serideki diğer tabletlerden ayıran ise kulak hoparlörüne ve mikrona sahip olması; telefon görüşmeleri yapılmasını sağlaması. Yani, Samsung bu 7 inçlik tabletfonu kulağınıza götürüp, telefon görüşmeleri yapmanıza imkan tanıyor.

1406387545_3

Galaxy Tab Q 7 inç ekranından 720p çözünürlük sunuyor; 1,2 GHz dört çekirdekli işlemciye, 8 MP arka ve 2 MP ön kameraya, MicroSDXC kart ile 64 GB’a kadar artırılabilen depolama alanına ve 3200 mAh pile sahip.

Tabletfonun yakında diğer ülkelerde de satışa sunulması bekleniyor.Bu en yeni akıllı cihazın ülkemizde de henüz ne zaman ve ne kadar fiyatla satışa sunulacağı bilinmiyor.