Menü

Samsung Galaxy Tab S Tanıtıldı

Haziran 13, 2014 - Haberler, Mobil
Samsung Galaxy Tab S Tanıtıldı

Samsung Glaxy Tab S dün New York’da düzenlenen etkinlik ile tanıtıldı. Bilindiği üzere Apple’ın üretimi olan ipad pastadan en büyük dilimi alıyor. Samsung Apple’a karşı atağa geçmek istedi ve Galaxy Tab S’i tanıttı. Geçen sene 40 milyon tablet satan Samsung bu sene satışlarını artırıp 70 milyon satan ipad’in önüne geçmek istiyor. Tab S, ipad satışlarını düşürürmü bilinmez ama görünüşe göre iyi bir tablete benziyor.

galaxy tab s

 

 

Galaxy Tab S 8.4″ ve 10.5″ olarak iki model olan ve inceliği 6.6 mm olan Galaxy Tab S, Samsung yapımı diğer tabletlere göre daha ince, daha hafif ve daha hızlı olduğunu belirtelim. Yeni 2560 x 1600 pixel Super AMOLED ekran kullanılan Galaxy Tab S’in ekran kalitesi ise gerçekden muazzam. Ekran parlaklığı oldukça iyi seviyede olan Galaxy Tab S, iddaya göre 20% daha iyi renk ve 100 kat daha iyi kontrast verebiliyor. Tasarım konusunda ise Samsung’un herzamnki gibi en son telefon modelini baz alarak tabletini yapmış. Yani tasarım Galaxy S5 ile bire bir aynı hatta elinize daha büyük bir S5 alıyorsunuz hissi uyandırabilir.

galaxy tab s

Android 4.4 işletim sistemi ile çalışan Galaxy Tab S, ayrıca parmak izi sensörü ile geliyor. Ayrıca S5’iniz varsa telefonunuzun ekranını tablete yansıtabiliyorsunuz ve hem tabletinizden hemde telefonunuzdan işlerinize aynı anda devam edebiliyorsunuz.

galaxytabSTab S ayrıca bilgisayarınızıda kontrol edebiliyor. Teamviewer tarzı bir program yapan samsung bilgisayarınızıda tabletinizden kontrol etmeye olanak tanıyacak. Gerçekden iyi düşünülen bu özellikler gelecekte kullanışlı olabilirler.

galaxytab sTab S’in teknik detayları ise şöyle. 16 ve 32 GB olarak çıkacak modeller 128 GB kadar micro SD ile yükseltilebilecek. LTE destekli versiyonda, Snapdrogon 800 chipseti kullanılmış. 2.3 Ghz hızında Krait CPU kullanan Samsung, Wifi’lı modelde ise Exynos 5 Octa chipsetini ve 4 çekirdekli 1.3 Ghz hızında Cortex A7 ve 1.9 Ghz hızında Cortex A15 kullanmış. Bütün cihazlarda 3 Gb ram kullanmayı tercih eden Samsung ayrıca 10.5″lik versiyonda 7900 mAh, 8.4″lik versiyonda ise 4900 mAh lityum iyon pil kullanmış. 8 mp olan arka kamerası ise dahili bir flash’a sahip Galaxy Tab S’in ön kamerası ise 2.1 mp’lik bir kameraya sahip.

tab s

 

Ayrıca samsung Tab S ile uyumlu birde klavye tasarlamış. Tasarımı oldukça şık klavye, ayrıca Tab S’i korumak için küçük bir clips’e sahip. Bu sayede düşürme esnasında açılmayan ön panel ile en az hasarı alıyorsunuz. Oldukça preminum görünen klavye Tab S ile birleşince gerçekden bilgisayar kullanıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

galaxy tab s klavye

Temmuz ayında piyasaya çıkacak olan Galaxy Tab S’in yurt dışı fiyatı ise şöyle olacak;

Galaxy Tab S 8.4″ 399 dolardan başlarken 10.5″ ise 499 dolardan başlıyacak.

Aşağıda Samsung’un Orjinal Tanıtımı Bulunmakta hemen altında ise ilk bakış olarak adlandırılan ve tableti tanıtan bir video bulunmakta almadan önce mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Samsung Resmi Tanıtım

İlk Bakış