Menü

Samsung internet tarayıcısı artık indirilebilir

Haziran 13, 2017 - Haberler

Son yıllarda yazılım konusunda da önemli yatırımlar yapan Samsung, bir süre önce kendi mobil cihazları için çıkardığı uygulamayı, küreselleştirme kararı aldı. Samsung Internet Tarayıcısı olarak adlandırdığı bir mobil tarayıcı geliştirmişti. Geliştirilen bu mobil tarayıcı bazı Samsung cihazlarında ön yüklü olarak geliyordu.
Güney Koreli teknoloji devi aldığı kararla bu tarayıcının diğer mobil cihazlarda da kullanılacağını açıkladı. Yani diğer bir deyişle Samsung’un mobil tarayıcısı, diğer telefonlarda da çalışacak. Bunun için Google Play’e girerek İnternet Tarayıcısı’nı indirmeniz yeterli olacaktır.
Elbette bu uygulamanın şimdilik tüm telefonlarda tam senkronize olarak çalışmadığını da belirtelim. Şimdiye kadar bu uygulamanın Nexus, Pixel ve Huawei’nin birçok modelinde sorunsuz olarak çalıştığı belirtiliyor.

Açıkçası çok fazla alternatif varken, Samsung’un İnternet Tarayıcısı, bu pazarda ne kadar tutulur bilinmez. Zira Android kullanıcılarının çok büyük bir bölümü, mobil tarayıcı olarak Chrome’u tercih ediyor. Özellikle PC’lerinde de Chrome kullananlar için bu durumun birçok avantajı mevcut.
Tüm Google ürünlerine ortak bir hesapla erişim sağlandığından, Chrome’un Android sektöründe lider olması çok da büyük bir sürpriz değil.
Bu arada dip not olarak belirtelim. Eğer Samsung’un mobil tarayıcısını indirip denemek isterseniz, işletim sisteminizin Android 5.0 veya üstü olması gerekiyor.

HyperX Alloy FPS video inceleme