Menü

SENSE : BU CİHAZLA UYKU KALİTENİZİ ÖLÇÜN

Temmuz 27, 2014 - Haberler, Project-X
SENSE : BU CİHAZLA UYKU KALİTENİZİ ÖLÇÜN

SENSE SAYESİNDE UYKU KALİTENİZİ ARTTIRIN VE DAHA ZİNDE KALIN

Sense uyku kalitenizi ölçmek için üretilmiş bir cihaz, daha iyi uykuyu sağlayabilmeniz için sizi izliyor ve sabah uyku raporunuzu size sunuyor. Uyku düzeniniz ve uyku kaliteniz için çeşitli alternatifler ve özellikler de sunan cihaz yakında piyasada olacak.

sense uyku cihazı

Sense uyku kalitenizi ölçüp belirli kriterlere göre kendi uygulamasıyla puanlama yapan ve sizi bilgilendirip daha iyi bir uyku için önlemler almanızı sağlayan bir cihaz. Öncelikle “Sense” uyuduğunuz mekandaki gürültüyü, havanın kalitesini ve nem oranı gibi değerleri sensörleri sayesinde ölçüp akıllı telefon uygulamasıyla raporlama yapıyor ve sabah uyandığınızda bu raporu inceleyip nasıl uyuduğunuzu hangi saatlerde nelerden dolayı uykunuzun bölündüğünü görebiliyorsunuz.

sense uyku cihazı

 

Yastığınıza yerleştireceğiniz bir hareket algılama sensörü yardımıyla da sizin hareketlerinizi takip ediyor. Raporlama sonunda size kaliteli uyku için çözümler sunan cihazda iyi bir uyku için çeşitli hafif tonda sesler ve sizi rahatsız etmeden uyandıran alarm sistemi de mevcut. Cihaz kısa bir sürede gerekli desteği bularak tasarlayan ve sunan grubun yaklaşık 900bin dolarlık bütçeye ulaşmasını sağlayan bu proje yakında hayata geçecek ve seri üretimle piyasaya sunulacak. Şimdilik destek verenlerin 99 dolardan satın alabildiği ürün piyasaya çıktığında 129 dolar fiyata sahip olacak.