Menü

Songza Google Tarafından Satın Alındı

Temmuz 2, 2014 - Haberler
Songza Google Tarafından Satın Alındı

Dijital müzik platformunda daha aktif bir rol üstlenmek isteyen Google , online müzik dinleme servisi Songza’ yı satın aldı.Bu çevrimiçi müzik servisini de bünyesine dahil eden Google yine önemli bir hamle yapmış oldu.

3017099-poster-songza

Google, Songza’ yı satın almasında dair detaylı bilgi paylaşmadı.Finansal veriler hakkında net bilgiler sunulmadı.Fakat New York Post’ un isimsiz bir kaynağı Google’ ın 15 milyon dolarlık bir teklif sunduğunu ifade ediyor.Dört yıllık bir müzik servisi olan Songza, kullanıcıların aktivitelerine ve zevklerine göre çalma listeleri oluşturuyor. Google, önümüzdeki aylarda Songza’yı kendi servislerine entegre etmeye odaklanacağını açıkladı.

3008930-poster-1280-1-with-songza-30-music-isnt-a-choice-its-a-lifestyle

Google’ın Songza’ yı satın alması, Apple’ın Beats’i 3 milyar dolara bünyesine katmasından yalnızca bir ay sonra gerçekleşti. Apple, Beats’i satın almasıyla yalnızca prestijli bir kulaklık üreticisine değil, ayrıca gelişmekte olan Beats Music adında bir online müzik servisine de sahip oldu.Google, 2013 yılında aylık 9,99 dolar fiyatlı Google Play All Access isimli müzik servisini başlatmıştı. Ayrıca YouTube da kendi ücretli servisi üzerinde çalışmaya devam ediyor.