Menü

Sony Playstation Network’ e Siber Saldırı

Ağustos 26, 2014 - Haberler
Sony Playstation Network’ e Siber Saldırı

Sony’nin 52 milyon aktif oyuncuya ev sahipliği yapan çevrimiçi eğlence ağı PlayStation Network, pazar günü uğradığı bir siber saldırı sebebiyle çöktü.

Sony, saldırganların hiçbir bilgiye ulaşamadıklarını, ağı çökertmek için de aşırı trafik gönderme yöntemini kullandıklarını açıkladı.

Bunlar yaşanırken, FBI da Sony Online Entertainment Başkanı John Smedley’nin bindiği uçakta bomba olup olmadığını inceliyordu.

Sony_psn_logo

Kendilerine Lizard Squad diyen bir grup, American Airlines’a gönderdikleri tweet’te, Smedley’nin içerisinde bulunduğu yolcu uçağında bomba olduğunu söyledi. USA Today, bu grubun, Sony PlayStation Network’ü hack’leyenler ile aynı kişiler olduklarını ve Sony’den fidye istediklerini yazdı.

PlayStation markasının sözcüsü, FBI’ın Smedley’nin içerisinde bulunduğu uçağa müdahale ettiğini ve FBI’dan bunun haricinde herhangi bir bilgi alamadıklarını açıkladı.

Sony, dizüstü bilgisayar gibi büyük bir segmenti üretmekten vazgeçti ve yeni bir iş modeli oluşturmaya çalışıyor. PlayStation Network, bu iş modelinin mihenk taşlarından bir tanesi olarak değerlendiriliyor.

d