Menü

Sony Xperia Z2a Resmi Olarak Duyuruldu

Haziran 21, 2014 - Haberler
Sony Xperia Z2a Resmi Olarak Duyuruldu

İnanılmaz bir hızla gelişme ve ilerleme kaydeden teknoloji her geçen gün yeni ve estetik akıllı telefonların karşımıza çıkmasını sağlıyor.Geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışa sunulan Xperia Z2′ nin farklı ve gelişmiş bir modeli de Tayvan’ da ortaya çıktı ve resmi olarak tanıtımı gerçekleşti.

1403234355_sonyxperiaz2ataiwanlaunchxperiafbpage

Geçen yıl Xperia Z1 Compact ilk etapta Xperia Z1f olarak isimlendirilmişti. Yeni modelin de Xperia Z2a olarak isimlendirildiğini görüyoruz. Ancak benzer bir model ZL2 olarak Japonya’da lanse edildiği için bu modelin uluslararası versiyon olduğu düşünülüyor. Xperia Z2a donanımsal olarak Xperia Z2’nin özelliklerine benzer özelliklere sahip.Bu en yeni amiral gemisi 5 inçlik LCD ekranda full HD görüntü kalitesine sahip ve 2.3 GHZ hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon işlemci cihazın çok hızlı ve akıcı çalışmasını sağlıyor.3 GB RAM ‘ e sahip olan bu akıllı canavar 20.7 MP’ lik inanılmaz kamerasıyla 4K kalitesinde videolar çekebilme özelliğine sahip.

Sony-Xperia-Z2a

1 metreye kadar suya ve toza dayanıklı olan cihazda 5. nesil WiFi, Bluetooth 4.0, 3000mAh gücünde batarya, VGA ön kamera, Android 4.4.2 işletim sistemi şeklinde diğer özellikleri mevcut.Ayrıca cihazın kasası ise polikarbonat bir alaşımdan oluşuyor ve bu da cihazın güvenilir bir şekilde sağlam olmasını sağlıyor.

Sony Xperia Z2a ilk etapta gelecek ay Tayvan’ da piyasaya sürülecek.Fakat şu anda uluslararası pazarda ve Avrupa’da ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatı netlik kazanmadı.