Menü

Tablet Satışları Büyük Bir Artış Gösterebilir

Temmuz 9, 2014 - Haberler
Tablet Satışları Büyük Bir Artış Gösterebilir

Steve Jobs tarafından 2010 yılında ortaya bir öngörü atılmıştı.Bu öngörüde Steve Jobs ileriki dönemde akıllı tablet PC ‘ lerin masaüstü ya da laptop PC ‘ lerden daha fazla satılacağını ifade etmişti.Günümüzde bu tahminin ne denli doğru olduğunu ve gerçekleşmeye çok yakın olduğunu görüyoruz.Bu öngörü yaklaşık 5 yıl sonra gerçek olabilir.Araştırma firması Gartner yaptığı açıklamada seneye PC’den daha fazla tablet satışı gerçekleşeceğini ifade etti.

iPad Air 1

Araştırma firması Gartner ‘ ın yaptığı araştırmalara göre tablet satışları konusunda çarpıcı rakamlar ve veriler ortaya çıktı.Şirketin yaptığı tahminlere göre gelecek yıl PC ve ultra mobil olarak adlandırılan hafif ve ince dizüstülerin toplam satışı 317 milyon adede çıkacak. Tabletler ise 320 milyon adet satılarak, PC satışlarını ilk kez geride bırakacak.Firma, PC satışlarındaki düşüşün bu yılda süreceğini belirtirken, düşüşün önceki yıl gibi %10 yerine %2,9 olacağının altını çizdi. Araştırma Direktörü Ranjit Atwal, konu hakkında “Windows XP kullanılan kurumlardaki güncellemeler ve işyerlerinin genel PC terfi döngüsü, PC’nin düşüşünü yavaşlatıyor” dedi.

samsung-tab-vpn

Gartner’a göre, akıllı telefon satışları da yükselmeye devam edecek. Bu yıl dünyada satılan telefonların %66′sının akıllı telefon olacağını belirten firma, bu oranın 2018′de %88′e çıkacağını tahmin ediyor.Teknolojinin inanılmaz bir hızla gelişme ve ilerleme gösterdiği bu dönemde en gözde cihazlar akıllı telefonlar ve akıllı tabletler olarak öne çıkıyor.Bu cihazlar her geçen gün daha fazla satılıyor ve satıldıkça da her an daha fazla üretiliyor.Her yeni modelde de üzerine özellikler koyarak gelen akıllı cihazlar farklı ve şık tasarımlarıyla da kullanıcılara hitap ediyor.

LG_G_Pad_Serie_10