Menü

Windows Blue ‘nun Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

Haziran 20, 2014 - Haberler
Windows Blue ‘nun Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

Windows’ un yeni işletim sistemi Blue’ nun detayları ve görüntüleri ortaya çıktı.Kullanıcılar tarafından merakla beklenen görüntüler ve işletim sistemi hakkında detaylı bir araştırma yaptık ve bu yazımızda bu bilgileri sizlerle paylaşacağız.

windowsbluescreenshot1_1020_verge_super_wide

Windows Blue‘ da kullanıcılar istedikleri kadar uygulamayı yan yana dizebilecekler.Bu şekilde Windows 7’ de yer alan kullanım kolaylıkları tekrardan gündeme gelecek ve kullanıcıların hizmetine sunulacak.Aynı zamanda uygulamaların ön izleme animasyonları da geliştirildi.Yeni alarm, ses kaydedici, hesap makinesi gibi uygulamalar bu yeni görünüm ile daha kullanışlı hale gelecek.

newbluetiles2_1020_verge_super_wide

Windows Blue, Windows 8 stili ayarlar ekranına birkaç yeni özellik ekliyor. Bu özellikler, tablet kullanıcılarına değiştirmek istedikleri birçok şeyi ‘Denetim Masası’na gitmeden halletme imkanı tanıyor. SkyDrive’a eklenen yeni özellik, kamera ve dosyaların entegrasyonunu üst düzey bir hale getiriyor. Çekilen fotoğrafların ve yedekleme dosyalarının anında Skydrive’a yüklenmesi gibi… Arayüz ayarları bölümüe eklenen bir diğer özellik ile de, ön tanımlı uygulamalar ve bunların dizilişleri değiştirilebiliyor.

newblue3_1020_verge_super_wide

Windows 7 işletim sistemi ile yavaş yavaş gelişmeye başlayan dokunmatik dönüşümü de ilerlemeler kaydetti.Akıllı tablet kullanıcılarını Windows Blue işletim sistemi ile keyifli ve rahat anlar bekliyor.Windows Blue’ nun bu yıl sonunda piyasaya sürülmesi beklense de şirket tarafından yapılmış resmi bir açıklama bulunmamaktadır.