Menü

YENİ ANDROİD 5 YANİ L DUYURULDU – DETAYLAR

Temmuz 12, 2014 - Haberler
YENİ ANDROİD 5 YANİ L DUYURULDU – DETAYLAR

GOOGLE ANDROİD’İN YENİ SÜRÜMÜNÜ DUYURDU

Android işletim sisteminin son sürümü olacak olan Android L yani Android 5’in GOOGLE I/O konferansında tanıtımı yapıldı. Bu tanıtıma göre bir çok yeniliği ve daha önemlisi sistemi hızlandıracak ve pil kullanımını azaltacak bir çok faydası mevcut.
Android’in yaklaşan en yeni sürümü Android L, durum çubuğu ve hemen hemen her sistem uygulamasının kullanıcı arayüzünde birçok değişiklik ile birlikte geliyor. Daha sade ve daha doğal birkullanım vaat eden bu yeni tasarımı kullanan Google, aynı zamanda geçişlerdeki animasyonları da yeniden tasarladı. Ayrıca, bildirim ekranında da bazı değişikliklere gidildi.

android_l
Performans artışı sunan Android L, gelişmiş daha iyi bellek ve 64-bit desteği sunuyor. Android L’de bulunan en önemliden bir tanesi de Google Project Volta adını taşıyan üst düzey pil yönetimi özelliği olarak gösteriliyor.
Son olarak , yeni sürümde performans açısından bazı yazılımsal çalışmalara da imza attı. Android L’de sanal makine Dalvik’in yerini alan ART alt yapısı bulunuyor. MIPS mimarileri ve ARM x86 ile birlikte uyumlu olarak çalışabilen ART, uygulamaların daha hızlı çalışmasını ve performans artışı sağlıyor.

İŞTE TANITIM VİDEOSU