Menü

Yeni Imac Satışta

Haziran 18, 2014 - Haberler
Yeni Imac Satışta

Bugün sabah saatlerinde Apple Store girmek isteyen kullanıcılar Apple Store’un güncellendiğine dair bir mesaj ile karşılaştılar. Durum böyle olunca söylentiler baş gösterdi. Apple’ın iwatch yada imac’i tanıtıcağı hakkındaki söylentiler yayıldı. Ne mutlu ki söylentiler doğru çıktı ve Apple Imac’i satışa sundu.

iMac

Şu anda satışta olan imac’in özellikleri ise yavana atılır gibi değil. Giriş seviyesi bir bilgisayar olmasına rağmen hem fiyatı geçtiğimiz senelere göre çok daha iyi çıktı hem de özellikleri konusunda. Özelliklere kısaca göz atacağız fakat öncelikle şunu belirtelim üç adet yeni model var diyebilirz. iMac‘ler özelliklerine göre üçe ayrılıyor ve fiyatları ise doğru orantıda artıyor.

imac

1.4 Ghz çift çekirdekli intel i5 ile işlemci ile gelen iMac, kullanılan bağzı özel yazılımlarla overclock yapılarak işlemci saat hızı 2,7 Ghz’e kadar çıkabiliyor. Ayrıca 8 GB ram ile gelen iMac ayrıca 500 GB depolama alanına ve intel  HD 5000 paylaşımlı ekran kartına sahip. Bağlantı arabirimi olarak wifi 802.11 ac , iki adet Thunderbolt ve dört adet usb 3.0 kullanan imac, isterseniz depolama birimi olan diski, 256 GB’lık bir SSD ile değiştirebilirsiniz. Bunu için ise 650 TL’lik bir fark ödemeniz gerekiyor. Ayrıca imac’in işlemcisi ile ram’inin asla değiştirilemiyeceninde altını çizmeliyiz.

Kısa zaman içinde OS X Yosemite yayınlanacak ve Apple’ın yeni işletim sistemini hiç zaman kaybetmeden denemek istiyorsanız bu giriş seviyesi imac’ler kesinlikle sizin için ideal.