Menü

Yeni Lenovo Vibe Z2 Pro İnceleme ve Yorumlar

Ağustos 7, 2014 - İncelemeler
Yeni Lenovo Vibe Z2 Pro İnceleme ve Yorumlar

LENOVO’DAN BÜYÜK BİR ADIM VE BÜYÜK BİR AKILLI TELEFON

Motorola’yı da satın alınarak teknoloji devi haline gelen Lenovo firması akıllı telefon sektöründe de ön sıralarda yer almayı planlıyor ve sıkı çalışmaların ardından Vibe Z2 Pro ile bunu bir nebze başaracak.

Lenovo_Vibe_Z2_Pro

 

Önceki haberlerimizde Lenovo K920 olarak tanıttığımız cihaz 6 inç büyüklüğünde 2K Full HD çözünürlüğünde ve 490ppi piksel yoğunluğunde ekranı ve metalik tasarımı da dikkat çekiyor. Lenovo’nun yeni amiral gemi modeli olan Vibe Z2 Pro‘nun donanımı da gayet başarılı. Qualcomm’un 2.5GHz saat hızında çalışan Snapdragon 801 yongasetinin tercih edildiği cihazda 3GB RAM desteği mevcut.

Cihaz 7.7mm ve gayet ince fakat ekran büyüklüğünden şikayetçi olanlar için 6 inçlik Lenovo Vibe Z2 Pro’nun daha küçük ekran ve biraz kırpılmış özellikleriyle mini modeli de piyasada olacak. 500 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olacağı belirtilen cihazın ülkemizde piyasaya çıkması biraz zaman alacaktır tahminen 2015’in ilk yarısı. Yorumumuza gelirsek gayet ilgi çeken ve çekecek olan bir cihaz özellikle büyük ekrana ihtiyaç duyanlar için mükemmel denilebilir. Tasarım ve dizayn konusunda da öne çıkan cihaz piyasada bulunan rakiplerinden önde görünüyor.