Menü

Yeni Nesil Lumia Telefonlar İçin Canon Lensler

Temmuz 6, 2014 - Haberler
Yeni Nesil Lumia Telefonlar İçin Canon Lensler

Microsoft ve Canon arasında imzalanan ortaklık anlaşması sonucunda iki şirketin arasındaki dayanışma daha da fazla artış gösterdi.Ve iki firmanın ortak çalışabileceği bazı tasarımlar ortaya çıktı.

canon_logo_by_nagashi23-d2zoh45

İmzalanan anlaşma sonrası iki şirkette serbest bir şekilde patentlerini kullanabilecek ve beraber farklı cihazlar ortaya koyabilecekler.Bu da gelecek nesil Nokia Lumia akıllı telefonlarda Canon’un optik gücünün ve yüksek görüntü kalitesinin olabileceği anlamına geliyor. 41 megapiksel arka kameraya sahip olan Nokia Lumia 1020, halihazırda en iyi kameralı telefon unvanını elinde tutuyor. Kendi neslindeki telefonlar artık çok fazla tercih edilmese de, kamera teknolojisi sayesinde Lumia 1020 ilgi toplamayı ve tercih edilmeyi sürdürüyor.

1200-nokia_lumia_1020_duo

Microsoft ve Canon arasındaki patent lisans anlaşması sayesinde gelecek nesil Lumia akıllı telefonlara Canon’un etkileyici Digic görüntü işleme teknolojisin işlenmesi mümkün hâle geliyor. Bu anlaşmanın ardından Microsoft’un Sony’nin adımlarını takip ederek, akıllı telefonları için çıkarılabilir lensler hazırlaması da ihtimaller arasında sayılıyor.İki şirket arasında imzalanan bu anlaşma heyecanla karşılanırken Nokia Lumia serisi yeni nesil akıllı telefonlarda ciddi anlamda kamera ve video kalitesi ve iyileştirmesi getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

nokia-lumia-1020-camera