Menü

Yeni Samsung Galaxy Alpha İnceleme ve Yorum

Ağustos 15, 2014 - İncelemeler
Yeni Samsung Galaxy Alpha İnceleme ve Yorum

Bir süredir hakkında çıkan söylentilerden geçilmeyen Samsung Galaxy Alpha, tıpkı söylendiği gibi geçtiğimiz gün tanıtıldı.

Yaz başından beri neredeyse her gün hakkında yeni bir dedikodu çıkan Samsung’un metal çerçeveli akıllı telefonu Galaxy Alpha, Galaxy Note 4′ün lansmanına birkaç hafta kala tanıtıldı.

Galaxy Alpha yalnızca 6,7 mm kalınlığında ve bu kadar ince olduğu sızan fotoğrafınlarından anlaşılamıyordu. Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışan telefonun ağırlığı ise 115 gram.

Akıllı telefon, 4,7 inç Super AMOLED ekranından yalnızca 720p çözünürlük sunuyor. Ancak cihazın Full HD çözünürlüğe sahip olması bekleniyordu.

46120-samsung-galaxy-alpha

Galaxy Alpha, gücünü Exynos 5 Octa işlemciden alıyor. 8 çekirdekli bu işlemcinin dört çekirdeği 1,8 GHz hızındaki Cortex A15; diğer dördü ise 1,3 GHz saat hızında çalışan Cortex A7 mimarisine sahip. Telefonun belleği 2 GB, pili ise 1860 mAh.

Alpha’nın tereddüt yaratan tek özelliği 720p çözünürlüğü değil. Samsung telefonlarda alışık olduğumuz microSD kart desteği bu cihazda yer almıyor. Bir diğer deyişle, telefonun 32 GB’lık dahili depolama alanı artırılamıyor.

Rusya’da 609 dolar fiyat etiketiyle satılacağı açıklanan Galaxy Alpha, eylül ayı içerisinde 150 ülkede satışa sunulacak.

1